Co se dělo o Muzejní noci

Nabízíme vám záběry a zvukové i filmové nahrávky z programu vernisáže naší nové výstavy ve Svitavách na téma „Duchovní tradice světa a esperanto“.

Článek prezentující obsah a záměr výstavy a shrnující obsah muzejní noci si můžete stáhnout v příloze v dolní části této stránky.


Fotogalerie


Výběr z programu:

Dvě ukázky vyjadřující výstižně ideový záměr a koncepci výstavy:

Část Epilogu z cyklu Prolínání světů

(další díly celého cyklu můžete zhlédnout ZDE)

Chalíl Džibrán – O víře kapitola z moudré a poetické knihy „Prorok“ v českém a esperantském přednesu (text ve Wordu si můžete stáhnout zde v příloze)


Mantro al la Patrino Tero Mantra k Matce Zemi

Moola mantra


Prezentace mandal na infopanelu

Film o vonbulismu (korejském buddhismu) s esperantskými titulky

Členům sítě Ipernity (registrace je rychlá a bezplatná a k ničemu nezavazující) nabízíme i Album Duchovní tradice obsahující k volnému stažení esperantské publikace o duchovních směrech zastoupených na výstavě. Některé tituly vám nabízíme ke stažení i na našich stránkách v esperantské části našeho webu.

Těšíme se na vaši osobní návstěvu, při níž uvidíte a zažijete mnohem více! Vstupné činí symbolických 10,–Kč, je třeba se přihlásit v pokladně Městského muzea a galerie v budově naproti přes ulici (ÚT-PÁ 9–17h, SO-NE 13–17h) nebo v odpoledních a večerních hodinách v čajovně, která sídlí přímo v sousední místnosti vedle muzea. Výstava potrvá do konce května 2012, je vedena jako vždy dvojjazyčně, takže můžete s sebou přivézt i své neesperantské přátele či rodinné příslušníky.

padv


Soubory
doc Gibran_O víře.doc (35.5 kB)
doc Článek o výstavě a vernisáži.doc (171.5 kB)
avi Prolinani-svetu-epilog.avi (19.84 MB)

  • zveřejněno 20. 6. 2011, což bylo před 9 lety
  • od té doby článek otevřelo 1199 čtenářů
  • stránku si můžete vytisknout

Komentáře

Duda Jan

#1 Duda Jan

Zdravím. Mám silný dojem z uveřejněného materiálu a těším se na skutečnost. Děkuji všem, kteří všechno připravili. Přeji všechno dobré, hlavně zdraví. ˇGis revido. Duda Jan

před 9 lety

Podělte se o svůj názor

 
Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020