Světový esperantský kongres - ONLINE

01 - 08
srpen


Nejvýznamnější esperantská akce roku, která se měla letos konat v kanadském Montrealu, byla z důvodu covid-19 přeložena na rok 2022. Přesto se díky informačním technologiím může část programu uskutečnit alespoň VIRTUÁLNĚ. Akci pořádá UEA s technickou podporou E@I v rámci festivalu MondaFest', který probíhá od 20.6. do 20.9.2020 (zahrnuje mj. i konferenci ILEI – Mezinárodní ligy učitelů esperanta, která proběhne rovněž virtuálně od 25. do 31.7. a vložné činí pouhých 10 Euro).

K 22.7. (v den napsání tohoto příspěvku) se na kongres přihlásilo 905 účastníků z 83 zemí. (Aktualizace: ke Dni esperanta 26.7. 1768 účastníků z 93 zemí).

PROGRAM přednášek, diskusí a kulturních pořadů si můžete prohlédnout ZDE. Program ve větším rozlišení ve formátu PDF si rovněž můžete stáhnout níže v příloze této stránky. Hlavní program probíhá každý den od 12 do 18 h UTC (tj. od 14 do 20h našeho středoevropského letního času).

Pokud jste individuální člen UEA (což zatrhnete zde) , do neděle 26.7. se můžete přihlásit ZDARMA! Později a také pro všechny ostatní zájemce činí programový poplatek 75 Euro, splatných kreditní kartou. Jednoduchá přihláška obnáší pouze vyplnění jména, země a mailové adresy. Pokyny k platbě se nacházejí na téže stránce. Zájemci se příp. mohou přihlásit rovněž na kongres i do UEA a podpořit tím organizaci.

Po obdržení platby vám bude zaslána mailem informace o možnosti připojení se k programu.

I když největší nespornou hodnotou esperantských akcí jsou osobní neformální setkání a komunikace, virtuální forma nám naopak umožní zúčastnit se více kvalitních programů, které bychom v rámci regulérního kongresu nestíhali. Využijme tedy této mimořádné příležitosti a rozšiřme řady dosavadních účastníků z ČR!

KVANKAM DISE, TAMEN KUNE☺!

  • pd-

Zobrazeno 276x

Soubory
pdf programo de la virtuala kongreso.pdf (60.62 kB)

Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2020