Oslava 25. výročí založení nakladatelství KAVA-PECH

Místo konání - Praha

13
listopad

Praha


Oslava 25. výročí založení nakladatelství KAVA-PECH, spojená s křtem nových publikací – 13. listopadu v sídle Jednoty tlumočníků a překladatelů, Senovážné nám. 23, Praha 1

Jmenovitě půjde o tyto dvě publikace: 4. vydání Slovensko-českého a česko-slovenského slovníku na cesty a Velký esperantsko-český slovník Miroslava Malovce.

Přitom bude uspořádána prodejní výstavka i ostatní produkce KAVA-PECH se značnými příležitostnými slevami. Kmotrem Slovensko-českého a česko-slovenského slovníku bude tajemník JTP Petr Kautský, kmotrem Velkého esperantsko-českého slovníku předseda Klubu esperantistů v Praze JUDr. PhDr. Tomáš Břicháček, PhD.

Poloha na mapě

Program

  • od 16:00 prohlídka knih a neformální povídání,
  • od 17:00 krátký program k historii nakladatelství, následně knižní křty a pozvání ke stolům se skromným pohoštěním a k přípitku; nebude chybět ani možnost zazpívat si společně s kytarou

„Fotogalerie z akce je k prohlédnutí zde“


Velký esperantsko-český slovník

Velký esperantsko-český slovník je dosud nejrozsáhlejším u nás vydaným esperantsko-českým slovníkem, obsahujícím cca 16 000 hesel a 40 000 odvozenin, v menším rozsahu i příklady použití a frazeologii, dále stručnou mluvnici esperanta a pro případné zahraniční uživatele i stručnou mluvnici češtiny. Vedle výrazů z obecného jazyka najdeme i odborné termíny technické, lékařské, botanické, zoologické, právnické, ekonomické v rozsahu běžném u velkých všeobecných slovníků.

Slovensko-český a česko-slovenský slovník na cesty

Slovensko-český a česko-slovenský slovník na cesty je slovníkem rozdílných slov a frází, který umožní zamezit zbytečným jazykovým nedorozuměním. Uvedením pouze rozdílných výrazů bylo možno zachovat kapesní formát slovníku, praktický na cesty.

Místo konání

Zobrazeno 669x

Soubory
PNG mapa-jednota-tlumocniku.PNG (533.72 kB)
pdf Pozvanka na oslavu vyroci nakl. KAVA-PECH.pdf (311.88 kB)

Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2021