Muzejní noc

Místo konání - Svitavy, CZ

19
červen

Svitavy, CZ


Tentokrát tato městská akce (stejně jako loni) nebude spojena s vernisáží nové výstavy v Muzeu esperanta, která proběhne až 26. září. Nicméně i tak vás čeká tento den zajímavý a pestrý program, na který vás srdečně zveme!

  • 19.6. si budete moci zdarma prohlédnout současnou výstavu Sběratelství a esperanto s exponáty z více než 40 zemí světa.
  • Od 17h proběhne beseda se všestranným sběratelem, předsedou Asociace Brontosaurus Svitavy, příznivcem esperanta a největší vystavovatelem na naší výstavě Mgr. Janem Richtrem (pro sběratele-začátečníky i prokročilé :-) )
  • Dále nabízíme možnost prohlídky města a účasti na netradičním programu, připravovaném Městským muzeem a galerií, tentokrát tematicky věnovanému LETECTVÍ
  • Od 20 a 22h vás čeká atypická prohlídka celého Ottendorferova domu (v jehož přízemí sídlí naše Muzeum esperanta)  – v rámci doprovodného programu se představí esperantista Jan (Fidel) Řepa v roli místního rodáka a mecenáše Valentina Ottendorfera – vystoupí rovněž členové mísntího Klubu přátel esperanta!
  • od 21h se můžete těšit na koncert folk-rockové skupiny Kalibol, která proběhne v plenéru v zahradě Městského muzea a galerie

Navštivte Webové stránky s podrobným programem!

Kankán v našem muzeu o loňské muzejní noci můžete zhlédnout ZDE.

Kontakt: svitavy@esperanto.cz

Zobrazeno 750x

Administrace - Aleš Tomeček © 2009-2019